Monitoring IP

Doradztwo, sprzęt i montaż – wszystko w naszej firmie

Kamery w domu – bezpieczeństwo dla dzieci

Monitoring w zakresie firmy i przedsiębiorstwa, ma oczywiste zalety. Nawet w małym zakładzie usługowym czy produkcyjnym trafiają się bowiem „czarne owce”, które po przez kradzieże i uszkodzenia sprzętu i maszyn, mogą narażać nas na straty finansowe, oraz dobrego imienia naszej firmy. Monitoring pozwala znaleźć i zidentyfikować takie osoby.

Nieco inaczej jest w przypadku domów prywatnych. Monitoring jest tam montowany z nieco innych powodów. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo nam samym oraz naszej rodzinie. Z tego powodu, najczęściej jest montowany na zewnętrznej powierzchni domów i należących do nas działek. Warto jednak zamontować go również wewnątrz pomieszczeń. Nie chodzi tu oczywiście o to by kontrolować domowników. Jest to pomocne w przypadku, kiedy pod naszą nieobecność, taki intruz dostanie się do środka. Mamy wówczas nagranie i dokumentację tego co robił wewnątrz, jak dobrze zna pomieszczenia i czy zostawił gdzieś ślady, które pozwolą na jego identyfikację.

Monitoring pozwala jednak na to by wyłapać w naszym otoczeniu osoby, które nie są wobec nas uczciwe. Dzięki takim nagraniom również możemy je namierzyć. Pomoc kamer, możemy zauważyć chociażby po przez prezentowane w telewizji, programy, które ukazują zachowanie osób w naszych domach pod naszą nieobecność. Korepetytorzy, malarze, osoby naprawiające nasz sprzęt, pomoce domowe a nawet opiekunki do dzieci czy też osoby wykonujące w domu porządki, które powinny być dla nas pomocą, nie zawsze taką pomocą są w rzeczywistości. Niekiedy są sprawcami raczej naszych strat niż zadowolenia. Inna sprawa, że zachowanie takich osób jest niekiedy niebezpieczne, zaś działania mogą przyczynić się do narażenia nas na utratę zdrowia. Inspirowane mniej lub bardziej prawdziwymi wydarzeniami, mają nam tylko uzmysłowić jak może wyglądać sytuacja w naszym domu pod naszą nieobecność. Jednak to właśnie taka ewentualność, powinna skłonić do zastanowienia się nad tym jak ważny jest monitoring, nawet w naszym własnym domu.